śmiertelnie na serio

trochę liberalnie, trochę konserwatywnie,trochę ateistycznie i trochę religijnie – słowem: PRAGMATYCZNIE

Kremówka salezjańska

28 września, 2012

W ubiegłym tygodniu większość mediów skoncentrowana była na karygodnej postawie księdza -pedofila, który zmuszał dzieci do upokarzających zachować.

Jaka jest moja opinia w tej sprawie? Cóż – cała zabawa była niesmaczna, i wykształcony człowiek misją kształcenia i wychowywania dzieci nie powinien wyrażać zgody na udział w tak wyreżyserowanym przedstawieniu. Przedstawieniu właśnie! Gdyż salezjanin wcale nie był odpowiedzialny za kształt tej zabawy (księża to zwykle leniwi ludzie, i wolą zrzucać takie obowiązki na innych- w tym wypadku na animatorów).

W tym kontekście mam dwie uwagi:

  • pedofilia (zwłaszcza w wydaniu osób duchownych) jest sk………..em, za które powinno się wieszać (wypadku mężczyzn – niekoniecznie za głowę…), niemniej jednak w przypadku tej konkretnej afery z salezjanami – ksiądz urasta w moich oczach do rangi kozła ofiarnego, z którego media chcą zrobić potwora. Sprawa jest prosta – każda gazeta, każda stacja radiowa czy telewizyjna- chciałyby wejść w posiadanie filmów/zdjęć etc. na których widać jakiegokolwiek księdza molestującego (w „ciężkim” tego słowa znaczeniu) dziecko. Takich jednak materiałów nikt nie ma (bynajmniej nie dlatego, że problem pedofilii w kościele katolickim nie występuje) dlatego media postanowiły wykorzystać nadarzającą się sposobność do pofolgowania swoim fantazjom.
  • oburzenie mediów owym „koceniem” prowadzi do głębszej refleksji. Kiedy ostatnio podczas letniej posiadówy na tarasie, trzymałem na kolanach 6-letnią córkę mojego brata, która ciągle prosiła o to, by ją kołysać – przyszła mi do głowy myśl: „ciekawe, czy jak ktoś na mnie teraz popatrzy, to pomyśli, że molestuję małe dziecko”!. Otóż, należy zauważyć, że zaczynamy myśleć w sposób nienormalny! (Jeśli was to śmieszy, to weźcie pod uwagę fakt, że w USA jest bardzo dużo spraw sądowych, gdzie sąsiedzi oskarżają sąsiadów o to, że Ci bawili się z dziećmi w sposób niestosowny…). Wydaje nam się, że żyjemy w czasach wyzwolenia itp. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że pod względem cielesności to stajemy się coraz bardziej NIENORMALNI! Przykład? W średniowieczu czymś normalnym w Kościele był wizerunek Maryi karmiącej piersią (czytaj: z cyckami na wierzchu!) – dzisiaj potraktowano by to zapewne jako dzieło antykatolickie wołające o pomstę do nieba!

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.